Jak prát povlečení?

Základem zdravého a kvalitního spánku jsou nejen kvalitní postel, správně vybraná matrace, ale také povlečení a s ním spojené jeho praní a údržba. Perte své povlečení správně, zbavte se bakterií a usínejte ve voňavých peřinách. Zde máte návod.

Proč prát povlečení?

Povlečení stejně jako jiné látkové materiály v našich domácnostech jako jsou závěsy, záclony nebo deky přitahují prach a nečistoty. Navíc povlečení přichází do kontaktu s naší pokožkou a musí na něj být kladeny mnohem větší hygienické nároky. Pravidelnou údržbou tak předejdete alergickým reakcím a vyrážkám.

Správné praní povlečení také zajistí, aby si povlečení zachovalo svůj tvar, velikost i barvy. Nestane se vám tak, že se vaše barevné povlečení promění v nehezké vybledlé povlečení, které nesedí na vaše přikrývky a polštáře.

Proč povlečení třídit podle barev?

Díky tomu, že budete prát prádlo i povlečení podle barev, respektive rozdělíte ho na bílé, černé a barevné, tak dosáhnete toho, že bílé prádlo bude stále zářivě bílé a neohrozí ho žádné barevné prádlo. Naopak u barevného nebo černého prádlo dosáhnete toho, že nebude ztrácet sytost svých barev.

Jak často povlečení prát?

První praní povlečení by mělo proběhnout okamžitě po zakoupení a před prvním použitím. Jednak předejdete případným vyrážkám nebo alergickým reakcím a také se díky praní povlečení provoní a změkne.

Z hygienických důvodů se doporučuje prát a měnit povlečení každých 14 dní. Za tu dobu se v povlečení nashromáždí poměrně velké množství mikrobů, roztočů a odumřelé kůže. To má pak nejen na spánek, ale hlavně na vše zdraví negativní dopad. U alergiků se výměna doporučuje každý týden.

Jednotlivé druhy povlečení

Prát s pracím práškem nebo gelem?

Při rozhodování zda prát s pracím práškem nebo pracím gelem, můžeme pomoci fakt, že na skvrny lépe funguje prací prášek, ale gel se lépe rozpouští ve vodě, což ocení ti, kteří mají tvrdou vodu.

Ať už zvolíte jakoukoli variantu, je důležité používat prací prostředky určené pro konkrétní barvy prádla a povlečení, jedině tak neztratíte sytost barev nebo zářivost bílého prádla. Při praní nezapomínejte také na aviváž, která vaše povlečení krásně provoní a změkčí.

Žehlení

Žehlení je jednou z nejméně oblíbených domácích činností, ale má svůj význam. V případě povlečení, není jeho hlavním úkolem pouze krásně vyžehlené prádlo bez záhybů a zmuchlání, ale hlavně likvidace bakterií, které se při vysokých teplotách žehlení ničí.

Prací znaky

Prací znaky

 

V případě zájmu o naše služby nás prosím kontaktujte

 +420 608 311 500 /  info@janperi.cz

Oblíbené kategorie

Přes 3 000 recenzí, 98 % klientů
nás doporučuje

Objednala jsem české zboží, povlaky s motivy české pohádky. Tento obchod bych ostatním doporučila.

Květa, 24. 7. 2017

Doporučuji. Po prvním nákupu výbavy pro dceru jsem si "musela" objednat i pro sebe.

Jana, 24. 7. 2017

Doporučuji. S nákupem jsem byla spokojená. Vynikající kvalita a zpracování. Koupila jsem dětské…

Bára, 24. 7. 2017

Líbí se mi velice, že česká firma nabízí kvalitní povlečení. Děkuji výrobcům za jejich snahu za…

Rena, 24. 7. 2017

Výborná komunikace. Koberec, který jsem koupil byl o dost levnější než na jiných webových stránkách.

Aleš Novák, 17. 7. 2017

Líbí se mi pestrá nabídka lůžkovin, která se neustále obměňuje. Minule koupené zboží je stále…

Kristina, 17. 7. 2017